Domácí: FK Litol, 10.místo, 25 bodů, skóre 25–35
Hosté: FK Neratovice, 4.místo, 33 bodů, skóre 26–25
Jak dopadne zápas 22.kola mezi FK Litol vs FK Neratovice ?

Mistrovský zápas - divize B: 22.kolo, 19.4. 2014, 17.00 hod

Brankářská opora FK Neratovice fandila na On-linech
z Benešovské nemocnice. Zdravotní stav se pozvolna zlepšuje

FK Litol - FK Neratovice 3:5 (0:4)
Rozhodčí : p.Hanousek, Mrkáček, Langer Delegát : p.Říha
Branky: 62. Cáska, 69. Ezeala, 90. Urban – 26. a 34. Vorasický, 8. Chrdle, 30. Lelek, 50. Kozák. ŽK: 3:2. Diváci: 250.

Neratovice: Černý – Zeman, Gazdík, Jína, Pajkrt – Vorasický (66. Lovíšek), Kokoška, Radosta, Lelek (79. Weiner) – Kozák, Chrdle (79. Stanislav).

Litol, to je soupeř, se kterým se nám tradičně daří a to jsme potvrdili, i když nám chyběli golman Malina(žaludeční potíže) a zraněný Kmoch, i v tomto zápase. Z kraje zápasu se dostali domácí i za přispění nepřesných rozhodčích k několika standardkám, které však nedokázali zužitkovat a nebo je pochytal v první půli výborný Černý. Naši borci hrozili z rychlých brejků, se kterými si domácí nedokázali poradit. V osmé minutě po dlouhém autu Gazdíka propadl míč až na zadní tyč, kde nikým neobsazený Chrdle neměl problém dopravit hlavou míč do sítě a vedli jsme 1:0. Branka nás uklidnila a začali jsme hrát svojí hru. Pozorně jsme bránili a naše brejky byli pro soupeře smrtící. Ve 26' minutě jsme po levé straně jeden takový předvedli a po centru Lelka prolétl mezi statickými stopery Vorasický a sám před brankařem nezaváhal 0:2. Chvilku nato přistrčil v brejku Kozák míč Pajkrtovi, ale ten pouze nastřelil brankaře. Hlavu jsme si z toho ale dělat nemuseli, protože ve 30 minutě opět Kozák přistrčil Lelkovi, kterého opět marně stopeři stíhali, a ten prostřelil Rathouského potřetí 0:3. A aby toho nebylo málo, tak přišla 34 minuta a v ní krásná akce. Po ose Kozák, Radosta a Kozák jsme proměnili stopery domácích v solné sloupy a posledně jmenovaný navýšil naše vedení již na 0:4. Tím také skončil z naší strany snový první poločas.

Druhou půli jsme načali opět výborně a v 50 minutě si Vorasický udělal kužele ze všech protihráčů a své sólo chladnokrevně zakončil - 0:5. To bylo pro domácí těžké K.O. V dalším průběhu druhého poločasu si naši, vědomi si velkého náskoku ve skóre, přestali plnit to co v první půli, polevili a dovolili po našich individuálních chybách upravit domácím skóre až na 3:5, ale na víc to domácím nestačilo a nám to pokazilo dojem z předvedeného výkonu.