001. ČR - Repre U17 , ČR - Turecko , 2 - 2 , 8.11.2007

Popis

8. 11. 2007
Sedmnáctka v odvetě srovnala náskok Turků
LIBČICE NAD VLTAVOU (FOTBAL.CZ, bar)
Česká reprezentace do 17 let v odvetném přípravném utkání remizovala s Tureckem 2:2, když už prohrávala o dvě branky. České góly zaznamenali Rýdl a Doležel.
Začátek utkání se nesl ve znamení úterního zápasu. Češi opět podcenili dravost Turků a hned ve 4. minutě inkasovali, když před brankou nechali osamoceného Sultana, který po přesném centru otevřel hlavou skóre. Čeští hráči se na těžkém a promoklém hřišti zpočátku trápili, Turci naopak vynikali přesnými přihrávkami a nebezpečnou kombinační hrou, ze které v 6. minutě vytěžili další gól, který vstřelil Odabasi. "Ze začátku utkání mám velmi smíšené pocity, protože se dá říci, že jsme soupeři darovali vedení 2:0 svým nesoustředěným výkonem," hodnotil výkon hráčů trenér Pešice.

Čeští reprezentanti se však nevzdávali, svou hru zpřesnili a začali si vytvářet nebezpečné šance, které ale bohužel nedovedli proměnit. Na první český gól museli diváci čekat do 23. minuty, kdy turecká obrana v pokutovém území zastavila nedovoleným způsobem českého hráče. Z následné penalty se Michal Rýdl nemýlil a upravil na 1:2. Do konce první půle měli Češi ještě jednu velkou šanci, když Galus přesnou přihrávkou našel nabíhajícího Bořila, ten však branku o pár centimetrů minul.

Do druhé půle nastoupil český tým jako vyměněný. Zpřesnil a zrychlil svou hru a z utkání se náhle stal vyrovnaný boj. Turecký tým jakoby znervózněl a ztratil svou suverenitu. Češi velmi aktivně napadali a odebírali soupeři míče. Ve 46. minutě se ocitl Galus sám před brankářem, mířil ale vedle. V 55. minutě však tentýž hráč vystihl tureckou přihrávku a poté přesným pasem našel rozeběhnutého Doležela, který vsítil důležitý vyrovnávací gól na 2:2.

Skóre se už do konce zápasu nezměnilo, za zmínku stojí jen veliká šance Turecka, při které v 79. minutě vykopával míč z brankové čáry Rýdl. "Tým ukázal, že má sílu a bojovnost, díky které dokázal srovnat na 2:2. Hráči nejenom sami sobě dokázali, že vedení 2:0 nic neznamená a že i takový zápas se dá otočit. A to je pro jejich budoucí kariéru velmi důležité," chválil své svěřence po konci utkání Josef Pešice.

ČR - Turecko 2:2 (1:2)
Branky: 23. Rýdl z penalty, 48. Doležal - 4. Sultan, 6. Odabasi.
Rozhodčí: Kocourek - Pokorný, Mencl.
ŽK: Hrubý (ČR).
ČR: Malina - Lácha, Matas, Putz (31. Kolařík), Galus (37. Nerad), Doležel (28. Štourač), Bořil, Rýdl, Vašenda, Korba, Hrubý.
Turecko: Ucar - Kaya (46. Eren), Cek (46. Kucik), Yollu (46. Colak), Kayali (56. Helvaci), Karayer, Sultan, Neziroglulari, Aydogdu, Boz, Odabasi.