034. AC Sparta Praha B - Slavia Praha B , 1 - 4 , 16.6.2009

Popis

B dorost: AC Sparta Praha – SK Slavia Praha 1:4 (0:3) ČDL, úterý 16. 6. 2009
Branky: 24. Duranski, 27. Zákostelský, 34. Grohol, 55. Pázler
Slavia: Malina – Grohol, Pospíšil, Šrámek, Mráz – Hájek ( 80´ Kučera), Duranski, Klimeš, Mravec (70´ Čižikov) – Pázler, Zákostelský (50´ Paprčiak)

Slávisté vsotupili do prvního poločasu aktivně, po pár neproměněných šancích přišla desetiminutovka, která rozhodla zápas. Ve 24. minutě skóroval Duranski, který si zaběhl za domácí obranu a centr Mráze dopravil do sítě 1:0.

Za další tři minuty přišel centr Hájka ze strany a důrazný Zákostelský nadvakrát překonal domácího brankáře, a aby toho nebylo málo, tak ve 34. minutě krásnou rybičkou zvýšil Grohol na 3:0 po centru agilního Mráze.

Po dvou minutách hry ve druhé půli kopali červenobílí rohový kop, odražený míč krásně trefil Hájek, brankář skvělým zákrokem chytá a dorážející Duranski dokopává do branky, ale bohužel z ofsajdu. V 55. minutě už se ale Slavia radovala, kolmici Hájka využil Pázler v souboji 1:1 s brankářem mazácky – 4:0.

Od této chvíle začala hrát Sparta, slávistům se nedařilo udržet míč v útoku a soupeř toho využíval, hrozil především z pravé strany. Také z této strany přišel centr a Sparta z něj snížila na 4:1, poté ještě Malina zlikvidoval tři gólové šance soupeře.

„Zápas to byl velmi atraktivní, který se přihlížejícím divákům musel líbit. Jen mě mrzí inkasovaná branka,“ řekl k utkání asistent trenéra Jaroslav Teplan.