036. Turnaj TECO - Košice , Slovensko , 9. - 14.10.2009

Název

Popis

A-dorost druhý na turnaji v Košice
V období od 9. do 14. srpna se náš A-dorost zúčastnili velmi dobře obsazeného mezinárodního turnaje v Košicích. První skupinu spolu se Slavií tvořila mužstva Boltonu Wanderers a Slovanu Bratislava, ve druhé hrály týmy z Košic, Honvédu Budapešť a z bosenského Košerace.

První zápas odehrál tým trenéra Františka Sluky s Boltonem. V utkání měli navrch slávisté, ale do vedení šel anglický celek, který se prosadil po chybě našeho gólmana. Poté ovšem zaúřadoval útočník Pázler, který díky dvěma brankám v rozmezí pěti minut skóre otočil. Červenobílí měli i další šance, ale znovu skórovat se jim podařilo až půl hodiny před koncem - trefil se Consens.

Ve druhém utkání dorostenci hostili Slovan Bratislava. Zápas byl velmi vyrovnaný, několikrát se vyznamenali oba brankáři. První gól zápasu obstarala Slavia, když se trefil Hůrka, který dorazil míč do prázdné branky po nepovedeném sólu Pázlera. Na 2:0 zvyšoval Cousens po narážečce s Pázlerem. Těsně před koncem zápasu soupeř snížil, ale v nervózním závěru si slávisté vedení pohlídali.

Ve finále se sešívaní střetli s domácími Košicemi, se kterými se Slavia utkala i v loňském ročníku a zvítězila. Dorostenci byli od začátku utkání aktivnějším celkem, ale nastřelili jen dvě břevna. Soupeř byl v proměňování svých šancí produktivnější, během pěti minut vstřelil dvě branky. Slavia zabrala, ve druhém poločase snížil Grohol na 2:1 a v 80. minutě se navíc trefil i Paprčiak, ale gól nebyl uznán pro ofsajd.