083. Ovčáry - Kladno B , 1 - 1 , 8.3.2011

Popis

Nedali dvě penalty a v generálce pouze remizovali
Ovčáry – Kladno B 1:1 (0:0)
Branky: 53. Zahálka – 66. Jelínek.

V opačné výchozí pozici byli před včerejším přípravným fotbalovým duelem v Mělníku oba soupeři. Třetiligové Ovčáry byly na vrcholu přípravy a už v sobotu je čeká mistrák v Jablonci, to divizní béčko Kladna teprve nedávno začalo hledat svoji novou tvář. Z tohoto pohledu je remíza 1:1 pro hosty skvělým výsledkem. Zápas neušel pozornosti trenéra jablonecké juniorky Hlouška, který bedlivě sledoval výkon domácích před sobotním vzájemným duelem.
Ovčárští předváděli v první půlhodině svoji typickou hru s přesnou kombinací na jeden dotek. Se zakončením už trenér Janeček spokojený být nemohl. První poločas odchytal v brance hostů Rouček, který sledoval, jak Hašler dvakrát v dobrých příležitostech hlavičkoval mimo bránu. I ostatní šance Rótha, Šmidrkala a Maršnera volaly po brance, ale zakončení pěkných akcí bylo zbrklé a nepřesné.
Góly tudíž padaly až po pauze. Nejprve opět selhal Hašler, ale v 53. minutě se už domácí dočkali. Skóre otevřel nepokrytý Zahálka. Kladno kontrovalo za čtrnáct minut. Po lajně prošel Sklenář a posléze předložil ideální balon Jelínkovi, který tentokrát síť rozvlnil. Na cenném výsledku hostů se zásadně podílel brankář Sedlák, jenž kryl dvě po zemi kopnuté penalty nařízené za fauly na Hašlera a Maršnera. Tu první Maršner (69.) poslal po levé ruce a Martínek (87.) po pravé. Pak byli blízko gólu hosté, Jelínek však trefil pouze tyčku.

Rozhodčí: Hamšík.
Sestava Ovčár – Straka (46. Malina) – Chalupa (60. Bayer), Ondrák, Studený, Matějček – Šmidrkal, (60.Martínek) Cigánek (55. Zahálka), Mareš, Maršner – Hašler, Róth (60. Müller).

Řekl po utkání:
Pavel Janeček (trenér Ovčár): „Bylo to typické utkání před prvním jarním mistrákem. V první půli jsme předvedli útočnou hru s kombinací na jeden dotek, ale zakončení bylo hodně nepřesné. V některých momentech jsme hráli hodně složitě. Mladící z Kladna dobře bránili a v pohybu se nám vyrovnali. Ve druhé části jsme šli do vedení, které jsme ztratili po zbytečném zaváhání v obranné fázi. Začínáme mít komplex z neproměňování penalt a ten rozhodl o výsledku “.