140. SK Slavia Praha U21 - SK Union Čelákovice , 4 - 2 , 14.7.2012

Třetí výhru ve třetím přípravném zápase si připsala juniorka Slavie,

SK Slavia Praha U21 - SK Union Čelákovice 4:2 (1:0)
Branky: 12. Mikula, 60. Synek, 80. a 86. Červenka - 58. a 84. soupeř

Slavia 1. pol.: Malina - Mikula, Sůra, Brůžek, Malcharek - Čepelák, Bazal - Zámečník, Šimeček, Smolák - Ptáček
Slavia 2. pol.: Hrubeš - Šimkovský, Sůra, Brůžek, Sudek - Šittich, Bazal, Šimeček, Smolák - Červenka, Synek

Slávisté vstoupili do utkání v rozestavení 4-2-3-1 a začali aktivně a už ve dvanácté minutě šli do vedení, když po Ptáčkově sklepnutí poslal míč za obranu na Mikulu Šimeček, Mikulovu střelu sice brankář hostí srazil, ale míč přesto do sítě doputoval - 1:0. Kvalita hry však brzy po vstřelené brance upadla a hrálo se především mezi šestnáctkami. Ve 22. minutě měli dobrou šanci na vyrovnání hosté, Malina musel mimo vápno, ovšem míč se odrazil k hráči soupeře, ten chtěl lobovat do prázdné brány, ale míč špatně trefil a míč letěl úplně jinam, než zamýšlel. V závěru poločasu se Slavia zvedla, Smolák střílel po Mikulově centru z voleje nad, Šimečkovu ránu z hranice vápna vyrazil brankář na roh a po dalším rohu se odvrácený míč vrátil do vápna, kde byl osamocený Brůžek, jehož střelu brankář hostů vyrazil.

Do druhé půle trenér Petrouš prostřídal několik hráčů, změnilo se také rozestavení a fotbal byl divácky zajímavější. Už po pěti minutách se mohl prosadit Synek, brankář jeho pokus vyrazil na roh. Za chvíli mířil těsně nad Červenka. Z ojedinělé akce se tak prosadili hosté, když potrestali chybu slávistů v rozehrávce a po dobré přihrávce za obranu byl hráč Čelákovic tváří v tvář Hrubešovi - 1:1. Ovšem za dvě minuty pro změnu chybovali hosté, konkrétně jejich brankář, míč se dostal k Šittichovi, který od brankové čáry nacentroval na Synka, který hlavou usměrnil míč do zpola odkryté branky - 2:1. Aktivní útočná dvojice Synek - Červenka si nadále vytvářela šance, Synek klidně mohl zaznamenat hattrick, jenže v další vyložené šanci napálil jen brankáře a poté pálil z voleje nad. A tak se nakonec prosadil druhý hrot, deset minut před koncem zastavil útok Čelákovic Brůžek, posunul na Smoláka a ten vyslal za obranu Červenku. Útočník, jehož slavnější bratr míří do NHL, ukázal, že také umí udělat golmanovi kličku a zavěsit - 3:1. Lehké zdramatizování přinesla branka na 3:2 v 84. minutě, když se obrana Slavie opět nevyvarovala chyby a rychlý útok Čelákovic zprava skončil brankou. Ovšem už za minutu zahrál v nouzi brankář soupeře rukou mimo pokutové území. Rozhodčí sice v přátelském zápase nechtěl vylučovat a nevytáhl ani žlutou kartu, nicméně trest přišel v podobě branky, když po dobré střele předvedl důraz Brůžek a míč do sítě dopravil Červenka - 4:2. Další šance Šitticha a Sůry k brance nevedly, a tak se výsledné skóre už nezměnilo.