Mistrovský zápas - divize B, 7.kolo, 22.9.2013, 16.30

FK Neratovice: Malina – Jína, Pajkrt, Zeman, Žežulka, Weiner, Kalaš, Gazdík, Vorasický, Chrdle, Pinkas.
FK Litol: Rathouský – Lemchi, M. Jareš, Bohdan, Davídek – Křivánek, Urban, Ezeala, Koch – Cáska, Ježek.

Branky: 39. Kalaš, 77. Jína – 58. Herzán
Diváků: 120
Žlutá karta: Neratovice - 33. Chrdle, 90. Zeman, Litol - 33. Bohdan, 41. M. Jareš, 60. Ježek, 67. Cáska, 88. Davídek
Červená karta: Neratovice - 70. Pinkas, Litol - 90+1. Davídek

Komentář:
Utkání jsme nemohli začít smolněji. Kalaš se po pasu uvolnil z levé strany ve vápně a hostující hráč jej srazil a kopal se pokutový kop. K tomu se postavil Pinkas, ale jeho špatně zahraný kop vychytal hostující Rathouský. Na chvilku jsme vypadli z tempa, ale již v 7 minutě dostal Kalaš pas za obranu, našel Weinera jehož odraženou střelu poslal Pinkas nad branku. V těchto chvílích jsme diktovali tempo a hosty jsme až na vyjímku ve 14 minutě, kdy nebezpečně hlavičkoval hostující Ježek,

jemuž novic Malina v naší brance hlavičku chytil, k ničemu nepustili.

Hrozili jsme zejména ze standardek, které jsme ale v 19 a 33 minutě nedokázali Pajkrtem a Chrdlem proměnit. Tedy, Chrdle míč do branky dostal, ale zahrál při tom rukou a tak místo branky dostal žlutou kartu. Ve 39 minutě jsme již náš tlak zúročili. Weiner dostal pas, z pravé strany odcentroval, k odraženému míči se dostal Pinkas, pro něhož nebyl problém otevřít účet zápasu. Do kabin se šlo s hubeným vedením 1:0.
Ve druhém poločase jsme v 54 minutě mohli navýšit, střelu Vorasického ale zastavila tyč. V 58 minutě si naše obrana vybrala slabší chvilku, když Jína podskočil centr a nikým neatakovaný Herzán přehodil vyběhnuvšího Malinu a srovnal na 1:1. Od těchto chvil se hosté uchýlily k bránění nerozhodného výsledku za každou cenu. Naši bušili do soupeře, ale bez brankového vyjádření. Navíc nám byl vyloučen Pinkas za tvrdý souboj uprostřed hřiště, bez předchozí žluté karty. Za velkou vůli po vítězství jsme byli odměnění v 77 minutě, rozehraný roh vyrazil brankař před Jínu a ten míč doslova dotlačil do branky - 2:1. Hosté následně začali pospíchat ve snaze o srovnání, ale do ničeho jsme je nepustili a zaslouženě získali tři důležité body.