284. S.S. Ostrá - SK Lhota, 2:1, 19.3.2016

STANDARDNÍ SITUACE ZACHRÁNILY DOMÁCÍ VÝHRU
branky: 75. Málek, 86 Hochmeister - 17. Hurych
rozhodčí Benák, diváků: 150

Ostrá: Malina - Kamlach(20. Poběrežský), Bureš, Hochmeister, Kouba - Sirový(60. Nedorost), Moudrý(37. Málek), Knobloch, Müller - Vobořil(90. Sedlák), Herzán(60. Petlička)

Lhota: Vošmík - Rychlý, Šalamoun, Hurych(63. Nachtigal), Čičmanec(79. Jiránek), Vlasatý, Maroušek, Neumann, Borák(89. Podraný), Havelka, Mantlík

Slušná porce diváků byla natěšena na první domácí utkání v jarní části sezóny, ve kterém přivítali hráči Ostré soupeře ze Lhoty. Povinnost velela pokusit se na domácím hřišti o zisk tří bodů a potvrdit tím velmi cenné body získané minulý víkend ve Vraném. Ovšem překážkou těchto smělých plánů byl soupeř, který přes zimu výrazně posílil o hráče do defenzivních řad a vytyčeným cílem SK Lhota je jednoznačná záchrana krajského přeboru i do příštích let.

Hned začátek utkání potvrdil informace, že Lhota nepřijela na půdu favorita s nějakým přílišným respektem a působila velmi kompaktně i bojovně naložena. Do žádné velké šance se tudíž v začátku utkání domácí borci ne a ne dostat. Náznaky nebezpečných situací vznikaly pouze po standardních situací, ale to na obou stranách hřiště. Zakončení mezi tři tyče zatím vůbec nepřicházelo. Vše změnila až 17. minuta utkání, kdy po brejku nejprve velmi nebezpečně pálil hostující Havelka a brankář Malina jen s vypětím všech sil dokázal tento pokus vytěsnit na rohohový kop. Z následného rohu ale už gólově udeřilo, když se na přední tyči dokázal prosadit Petr Hurych a poslal možná trochu nečekaně Lhotu do jednobrankového vedení. Bojovnost hostujícíh hráčů se díky vedoucímu gólu posunula na maximální možnou hranici a všem přítomným bylo jasné, že otáčet tento zápas bude nesmírně těžké. Následující minuty tyto prognózy jen potvrdily, protože se nekonal žádný drtivý tlak hráčů Ostré a hra se odehrávala převážně uprostřed hřiště. Stále ale platilo, že nebezpečí ohrožení branky soupeře může přijít po standardních situacích a tak se domácí snažili využít secvičených signálů, ale bohužel bez kýženého gólového efektu. Do jedné větší šance ze hry se dostal po pěkné křídelní akci Müllera Vobořil, ale obrana Lhoty odvrátila jeho pokus v poslední moment na rohový kop. Pak měl ještě velkou příležitost ke skórování Kouba, ale hlavou v dobré pozici minul. Pokud ale čekáte další výčet velkých brankových příležitostí z prvního poločasu, tak se ho prostě nedočkáte, protože tyhle situace opravdu na hřišti k vidění nebyly a platil tak nepříznivý poločasový výsledek 0:1.

Nespokojenost s tímto průběžným výsledkem začali domácí hráči dávat najevo zvýšeným nasazením od ůvodních minut druhého dějství a zakousli se do soupeře se vší vervou. Z úvodního tlaku ale vytěžili hráči v červených dresech pouze početnou sérii rohových kopů, kterou však obrana hostí společně s golmanem Vošmíkem bez větších komplikací přežila. Avšak s přibývajícím časem žačalo přibývat i vyložených brankových příležitostí. Po čtvrthodince hry zachránilo hosty ze Lhoty břevno jejich branky, do kterého v pádu pohotově hlavičkoval Michal Bureš. O chvilku později přímo z rohového kopu zakroutil Knobloch míč znovu na horní konstukci branky Vošmíka. Tlak domácích a snaha o vstřelení vyrovnávacího gólu byla veliká, ale možná rozhodující moment zápasu se odehrál paradoxně na druhé straně hřiště. V 70. minutě se totiž po jednom rychlém brejku a při podklouznutí jednoho ze zadáků Ostré, ocitl tváří v tvář golmanu Malinovi útočník hostí Havelka, kterého naštěstí dokázal domácí brankář bravůrně vychytat a dál tak žila naděje na zvrat v zápase. Když ale chviličku na to (tentokrát při střeleckém pokusu Hochmeistera) již potřetí za druhý poločas "zazvonělo" břevno hostující brány, vypadalo to na smolný zápas. Jenže přišla 75. minuta utkání a rázem bylo vyrovnáno. Při bránění dalšího rohového kopu nechali hráči Lhoty trestuhodně volného Málka a ten se hlavou nemýlil - 1:1. Domácím hráčům i příznivcům vyrovnávací branka nalila potřebou dávku seběvědomí a zbývalo 15 minut na dokonání obratu. Závěrečný tlak byl opravdu veliký a gól visel ve vzduchu. Rozuzlení přinesla pět minut před závěrečným hvizdem standardní situace domácích. K exekuci tohoto trestého kopu se postavil Nedorost a krásným centrem našel hlavu nejzkušenějšího hráče na hřišti Hochmeistera, který k obrovské radosti početných diváků rozhodl o třech bodech pro Ostou. Vstup do jarní části sezony se tak bodově povedl na výbornou a toto vítězství fotbalisty Ostré udrželo na druhé příčce tabulky krajského přeboru.

Hodnocení zápasu pro web S.S.Ostrá ...
Patrik Malina: "Myslím si, že to z naší strany nebyl povedený zápas, protože v přípravě jsme odehráli daleko kvalitnější utkání a není to tak dlouho. Náš inkasovaný gól padl po neubránění standardní situace, přitom jsme přesně věděli, že to je jedna z možností jak se mohou prosadit. Do druhého poločasu jsme pak vstoupili výrazně lépe a začala převažovat naše hra, se kterou přicházely i šance. Důležité je, že jsme aspoň dvě přetavili v góly a dokázali jsme to utkání otočit."