286. Český Lev Union Beroun - S.S.Ostrá, 1:3, 3.4.2016

Český Lev Union Beroun - S.S.Ostrá / 1:3 poločas 0:1
Branky: 68. Novák Michal - 45. Herzán, 61. Müller, 90. Málek
Rozhodčí: Glogar / Diváků:150

Beroun: Hejcman - Krůta, Počta D., Sabou, Počta J., Novák Michal, Novák Miloš, Ježek, Vopěnka, Štrougal(58. Pipiška), Horel(24. Soukup)

Ostrá: Malina - Kouba, Bureš, Hochmeister, Bejbl - Nedorost(82. Sirový), Knobloch(88. Moudrý), Málek, Müller - Vobořil, Herzán(73 Petlička)

Ve čtvrtém jarním kole se v neděli odpoledne v Berouně divákům představily dva doposud stroprocetně bodující týmy. Domácí Český lev - Union Beroun měl taktéž jako Ostrá ze tří zápasů devět bodů, ale jeho skóre 12:1 po třech odehraných kolech budilo nemalý respekt. Útočná síla Berouna je obrovská a především na jejich domácím trávníku to už pár mužstev řádně pocítilo. Nejlepší dosavadní střelec soutěže Michal Novák se nachází právě v dresu Berouna a svůj gólový účet velmi pravidelně navyšuje.

Začátek tohoto očekávaného utkání se nesl v duchu vzájemného oťukávání a poznání taktického záměru soupeře. Od prvních minut bylo jasně vidět, že ani jeden z týmů nechce zbytečně bezhlavě otevírat svou hru a díky tomu veškeré nebezpečí před golmany pramenilo především ze standardních situací. Úvodní série tří po sobě jdoucích rohových kopů domácích byla dostatečným varováním pro Ostrou, že musí být pokaždé v těchto situacích na 100% koncentrovaná a řádně ostražitá, protože tyto situace nejednou vyrovnané fotbalové utkání rozhodly. Ostrá se dostala do vážnější šance až po 15-ti minutách hry, když zůstal za obranou domácích po autovém vhazování volný Hochmeister, ale jeho střela byla na poslední chvíli zblokována na rohový kop. Vyloženě čistá gólová šance nepřícházela ani na jedné straně, ale přesto diváci viděli zajímavou a vyrovnanou podívanou, ve které však ani jedno mužstvo svého soupeře herně nějak zvlášť nepředčívalo. Až závěr prvního poločasu přinesl dramatické chvíle a to před bránou domácích. Tou první byla povedená rána Knoblocha po odraženém míči, která skončila díky zákroku brankáře Hejcmana pouze na břevně Berounské branky. Když už se poté zdálo, že poločasový stav bude vyrovnaný a bezbrankový, tak nakonec přeci jen udeřilo i gólově. Běžela závěrečná minuta prvního dějství, když Hochmeister akrobaticky prodloužil centrovaný míč od Müllera za sebe na volného Herzána, který se hlavou nemýlil - 0:1. Následoval pouze závěrečný hvizd rozhodčího Glogara a zamířilo se do kabin.

Kdo že je ve druhém poločase na tahu, ukázali domácí snad hned ze své první akce po změně stran. Útočník Michal Novák se ocitl na chviličku za zády obránců Ostré a jeho gólovou hlavičku dokázal zázračně vyrazit golman Patrik Malina na rohový kop. Tohle byla skutečně šance na velmi brzké vyrovnání a brankář Malina své spoluhráče jednoznačně podržel. Beroun se opticky tlačil více do útoku a chtěl si zkusit vynutit nějaký souvislejší tlak, ale organizovaná defenziva Ostré je do dalších gólových situací vůbec nepouštěla. Nadále tedy pro domácí platilo, že skórem můžou pohnout dobře zvládnuté standardky a následný důraz ve vápně soupeře. Jenže přišla 60. minuta zápasu a rázem bylo vše jinak. Vobořilův dlouhý aut se podařil obraně Berouna odvrátit pouze kousek za velké vápno, kde číhal připravený Lukáš Müller a ten druhým dotykem pálil zcela nechytatelně za tyč - 0:2. Zbývala tedy půlhodinka do konce zápasu a nikdo z hráčů Ostré si už nechtěl připouštět žádné větší komplikace. Ovšem domácí šutér Novák byl jiného názoru a chvilku po druhém gólu Ostré se prezentoval bombou z přímého kopu, která skončila až v síti překvapeného Maliny - 1:2 a značná komplikace. Utkání mohl rozhodnout ukázkový vlastní gól domácího Vopěnky, který jakožto stoper nedoskočil na dlouhý nákop od brankáře Maliny a hlavou orazítkoval břevno vlastní branky. O chvilku později se po brejkové situaci ocitl v samostatném úniku z levé strany Müller, ale golman Hejcman Beroun udržel v naději dobrým zákrokem. Závěrečná pětiminutovka spočívala v dlouhých nákopech do šestnácky Ostré, ale ta i taktickou hrou zkušeně střežila jednobrankové vedení. V 90. minutě vyhnal brankář Hejcman všechny své spoluhráče do vápna hostí a rozehrával přímo kop od půlící čáry. Následně se odvrácený vysoký míč na půlce snášel opět k Hejcmanovi, který ale v pozici úplně posledního hráče v souboji s Málkem trestuhodně minul a definitivní podoba výsledku 1:3 byla díky této špatně zahrané "hokejvové" power play na světě.