287. S.S.Ostrá - SK Mnichovo Hradiště, 2:0, 9.4.2016

DVA RYCHLÉ GÓLY NÁM ZAJISTILY DALŠÍ 3 BODY :-)
S.S.Ostrá - SK Mnichovo Hradiště 2:0 poločas 2:0
Branky: 5. Herzán, 8. Müller / Rozhodčí: Tobiška / Diváků: 190

Sportovní Sdružení Ostrá: Malina - Kouba, Bureš, Hochmeister, Bejbl - Nedorost(67. Poběrežský), Knobloch, Málek, Müller(20. Sirový)(88. Levchenko) - Herzán(72. Petlička), Vobořil(85. Moudrý)

SK Mnichovo Hradiště: Ježek - Zajíček, Bajer(56. Havel), Hofman, Horák, Jíra, Tomašov, Honc, Špetlík, Kučera, Maryška(75. Vegricht)

Jarní výsledky rozjeté Ostré přilákaly na sobotní utkání proti Mnichovu Hradišti do Hákova bezmála dvě stovky natěšených diváků. Příliš fotbalové počasí ale v sobotu díky častému mrholení nepanovalo a tak diváci doufali, že jim fotbalové odpoledne zpříjemní alespoň předvedená hra od domácích hráčů a nemusí se spoléhat jen na výbornou klobásu z udírny a jiné občerstvení tamní hospůdky.

Úvodním hvizdem sudího Tobišky začalo očekávané utkání a domácí Ostrá se tentokráte činila hned od prvních minut. Už v páté minutě se kapitán Vobořil prodral ze strany do vápna soupeře a zpětnou přihrávkou pod sebe našel osamoceného Müllera, který svou střelou míč otřel ještě o spoluhráče Herzána a vedení 1:0 bylo na světě. Poté uběhly pouhé tři minutky a přišla parádní akce domácích, kdy se po kombinační akci Knobloch - Hochmeister - Müller ocitl poslední jmenovaný sám před brankářem Ježkem a pohotovou střelou na zadní tyč mu nedal šanci zasáhnout 2:0. Parádní vstup do utkání, který znamenal dvoubrankové vedení a hosty na značnou dobu zápasu zcela utlumit. Sebevědomě hrající domácí se chtěli divákům předvést v tom nejlepším světle a nadále pokračovali v aktivním tlaku a dobývání již tak narušené obrany Hradiště. Další tutová šance na sebe nenechala dlouho čekat a Nedorost se ocitl po prostrčení míče od Knoblocha za obranu hostí tváří v tvář golmanu Ježkovi, ale svou střelou branku o milimetry minul. Navýšení náskoku tak ale i přes další náznaky šancí v podání Herzána či Vobořila nepřišlo a později se začali osmělovat i hostující hráči. Brejkové situace většinou táhl rychlonohý Honc a Ostrá si musela dávat na tyto občasné výpady Hradiště pozor, aby nedošlo k nějakému zbytečnému zkomplikování dobře rozjetého mače. Přesto však závěr prvního poločasu přeci jen přinesl jednu skutečně velkou šancí hostí, kterou však pozorně chytající Malina výborným zákrokem nohou zlikvidoval a do kabin se tak odcházelo za příjemného stavu dva nula.

S nástupem druhého poločasu přišel rázný útlum pohledných akcí a utkání se odehrávalo především uprostřed hřiště. Domácí hráči se nikam zbytečně nehnali a soustředili se spíše na bezpečné dohrání zápasu bez inkasované branky. Kombinační hra a aktivita směrem dopředu byla ta tam, ale ani pohodlné držení míče Ostrá divákům nenabídla. Více méně se po změně stran na hřišti odehrával oboustranně pouhý boj, který už nenabízel příliš mnoho šancí, natož snad nějakou volající po skórování. Hrálo se jen od vápna k vápnu a golman Malina v brance domácích po změně stran nemusel zasahovat snad ani jednou. Za zmínku ve druhém, bohužel tak trochu nezáživném poločase, stálo pouze akrobatické zakončení patičkou od Herzána (po pěkné křídelní akci) a v závěru nastřelená tyč hostující branky, po krásném individuálním průniku střídajícího Petličky. Hra po změně stran už nenabídla parametry nadprůměrné přeborové kopané, ale již po půli známý výsledek 2:0 a pátá výhra v řadě byla dostatečnou omluvenkou za slabší druhý poločas.