289. S.S.Ostrá - SK Rejšice, 1:0, 23.4.2016

Branka: 66. p.k. Petlička / Rozhodčí Pospíšil / Diváků: 180

Sportovní Sdružení Ostrá:
Malina - Kouba, Bureš, Málek, Bejbl - Poběrežský(68. Sirový), Moudrý, Knobloch, Levchenko(71. Kamlach) - Vobořil, Petlička(90. Nedorost)

SK Rejšice:
Novák - Dufek, Jon, Lacina, Herman, Bělík, Sameš, Pečínka, Zikmunda, Kořínek, Maňas(83. Kučera)

Druhé měření sil se stejným soupeřem v jednom týdnu čekalo na hráče Ostré v sobotu proti nevyzpytatelným Rejšicím. Pohárové utkání sice zvládla Ostrá v týdnu na výbornou a po dobrém výkonu si z Rejšic přivezla zasloužený postup. Jenže mistrovský zápas je něco úplně jiného a porazit dvakrát po sobě Rejšice bylo pro lídra tabulky tou nejlepší motivací. Sestavy obou týmů byly oproti středečnímu utkání dosti pozměněné, ale přesto domácí chtěli urvat všechny tři body pro sebe a prodloužit tak skvělou jarní "jízdu".

Hned úvod zápasu napovídal tomu, že domácí Ostrá bude tím mužstvem, které bude určovat tempo hry a požene se za vítězstvím. Uběhlo totiž pouhých pět minut utkání a Novák v brance hostí musel předvést povedený zákrok, aby dokázal po Vobořilově vhazování vytěsnit Burešovu hlavičku alespoň na rohový kop. O dvě minuty později a v akci opět skvělý Novák v brance Rejšic, který tentokrát efektivní robinzonádou vytlačil Poběrežského bombu znovu na roh. V další obrovské šanci se ocitl po 15. minutách hry sám před golmanem hostí středopolař Knobloch a scénář?... fantastický Novák - vynikající zákrok - rohový kop. Byl to právě Rejšický hráč s číslem 1 na zádech, který měl lví podíl na tom, že skóre bylo prozatím bezbrankové. Ostré tedy nevyšel záměr v podobě úvodní rychlé branky a postupem času se hosté trochu osmělili a hra se začala více vyrovnávat. Rejšice určitě chtěli spoléhat na své typické rychlé brejky, ale obrana domácích byla právě na tuto variantu útoku dobře připravená a do ničeho hosty nepouštěla. Naopak po půlhodině hry přišla další šance Ostré, když se ocitl za obranou linií hostí kapitán Petr Vobořil, ale jeho střela na zadní tyč nemířila přesně. Aby nebyl výčet šancí prvního poločasu jen na straně domácích, započítáme do něj i jeden náznak hostí, kdy na výborný centr za obranu nedoskočil o pár centimetrů Zikmunda a k zakončení tak vůbec nedošlo. První poločas sice patřil herně domácím hráčům Ostré, ale na světelné tabuli svítil stav 0:0 a ten rozhodně více vyhovoval borcům z Rejšic.

Druhá půle začala tím, co v první nebylo vůbec k vidění... a tedy velmi nebezpečnou šancí hostí. Rychlonohý útočník Rejšic Zikmunda se v brejkové situaci prodral do vápna Ostré a přihrávkou "pod sebe" vybídnul ke skórování Bělíka, naštěstí však přišel záchraný skluz obránce Bejbla, který míč za vteřinu dvanáct odehrál do bezpečí. Úvod hry po změně stran přinesl také hodně vzruchu a na druhé straně hřiště se vzápětí ocitl v "ložence" Poběrežský, ale střelu Knoblocha tečoval před brankářem hostí mimo tři tyče. Vedoucí gól zápasu měl po deseti minutách hry druhé půle na noze Knobloch, ovšem jeho parádní střelu pod břevno zase a opět vytáhl výborný Novák na rohový kop. Golman hostí držel naděje na dobrý výsledek skutečně povedenými zákroky a začínal přivádět domácí střelce k zoufalství. Pořád ale platilo, že Ostrá nesmí začít bezhlavě útočit a bláznit, protože brejkové mužstvo Rejšic přesně na tento moment čeká a má tyhle rychlé kontry bezvadně zažité. Když poté běžela 65. minuta zápasu, přišel zbytečný faul přemotivovaného stopera Laciny na Osterského Petličku a protože se tak stalo uvnitř pokutového území, nemohlo následovat nic jiného než pokutový kop. Kanonýr domácí Ostré Josef "Pepa" Petlička nectil v danou chvíli nepsané pravidlo, že faulovaný hráč by neměl penaltu zahrávat a chladnokrevně proměnil - 1:0! Brankový účet mohl v zápětí nechat navýšit Knobloch, který se parádně uvolnil na hranici velkého vápna, ale jeho finální přihrávka na dva nabíhající spoluhráče scházela přesnost. Další dobrou příležitost Ostré po přihrávce Kamlacha zmařil dobrým vyběhnutím a pohotovým zákrokem zkušený brankář Novák. Diváky očekávaný závěrečný tlak za vyrovnáním ze strany hostí ale stále nepřicházel a dobře organizovaná defenziva domácích nepouštěla Rejšice ani na dostřel brankáře Maliny. Hubené, avšak zasloužené jednobrankové vítězství tak určil z pokutového kopu Petlička a sedmé vítězství v řadě ocenili diváci mohutným závěrečným potleskem.