290. MFK Dobříš - S.S.Ostrá, 1:4, 30.4.2016

Branky: 37. Gregor - 11. a 70. Vobořil, 25. Petlička, 82. Kamlach

MFK Dobříš:
Weber R. - Procházka, Weber V., Talůžek, Liška(86. Junek), Gregor, Nikl, Maryška, Karas(79. Rajnoch), Šrain, Dort

Sportovní Sdružení Ostrá:
Malina - Kouba(86. Císař), Bureš, Hochmeister, Bejbl - Sirový(81. Nedorost), Knobloch, Málek(86. Moudrý), Levchenko(66. Kamlach) - Vobořil(88. Remenec), Petlička

S velkou dávkou respektu, ale zároveň vědoma si velmi dobře svých vlastních sil, odjížděla Ostrá k mistrovskému zápasu do Dobříše. Nečekalo tam na ní rozhodně nic jednoduchého, ba naopak jarní tažení domácíh znamenalo v dosavadních sedmi kolech zisk 17 bodů (za celý podzim 23) a jednu jedinou porážku na půdě druhé Hostouně. Bilance Ostré je na jaře sice ještě o fous lepší, ale řada fotbalových "znalců" pasovala právě mužstvo Dobříše do role prvního kata odvetných zápasů s naším týmem.

Hned první minuty tohoto duelu ukazovaly, že ani jeden ze soupeřů nedá dnes "svou kůži lacino". Nasazení a odhodlaní uspět bylo vidět snad v každém osobním souboji. Možná se dalo očekávat nějaké to počáteční oťukávání hry soupeře, ale opak byl pravdou. Nejprve se hned z kraje zápasu připomněl dvakrát domácí Maryška, ale prvně brankář Malina jeho slabý hlavičkové pokus pohodlně kryl a podruhé neměla střela ty správné parametry. To první střelecký pokus Ostré byl o poznání veselejší, protože znamenal brzké vedení v zápase, když Vobořil využil výborné Petličkovi přihrávky podél malého vápna a pohodlně skóroval za bezmocného Webera 0:1. Domácí málem hned v zápětí odpověděli stejnou mincí a to když nepovedený centr Šraina musel Malina na brankové čářě raději vytlačit na rohový kop. Celkově se musela mít celá defenziva Ostré na pozoru, protože jak známo Dobříš má velkou ofenzivní sílu a její hráči věděli, že pokud chtějí se zápasem něco udělat musejí také vstřelit co možná nejdříve branku. Jenže překonat obranu Ostré a potažmo brankáře Malinu není snadné a o tom se také domácí v zápase přesvědčili. Ve 22. minutě utkání se jim díky rychlému rozehrání standardní situace podařilo naštěstí pouze to první a Maryšku následně skvěle vychytal právě zmiňovaný brankář hostí. To na druhé straně znamenala další povedené akce Ostré opět změnu skóre. Na levé straně perfetkně zafungovala ve 25. minutě spolupráce mezi Levchenkem a Bejblem, druhý jmenovaný pak našel svým přesným centrem před brankou nabíhajícího Petličku a ten levačkou zakončil nechytatelně - 0:2. Pro aktivně hrající Dobříš to byla velká rána a naopak velmi koncentrovaně naladění hosté měli o to komfortnější situaci. Jenže ještě do poločasové přestávky přišla zápletka v podobě kontaktního gólu teprve osmnáctiletého mladíka v dresu Dobříše Jakuba Gregora. Ten se ve 37. minutě opřel do odraženého míče po rohovém kopu tak šikovně, že ho zastavila až síť za marně se natahujícím Malinou v bráně hostí a rázem bylo opět vše otevřené.

Po poločasové pauze a změně stran byl i nadále k vidění kvalitní fotbal, ke kterému přispívaly rovnoceně oba dva celky. Dobříš určitě měla touhu po vyrovnání skóre, ale zároveň si byla dobře vědoma, že nemůže hru bezhlavě otevřít, protože právě to by se jí mohlo krutě vymstít. Svým postupným útokem se ale ve druhém poločase moc do gólových šancí nedostávala a byli to právě hosté, kteří si příležitosti vypracovávali o něco snadněji. Po deseti minutách hry druhého pološasu měl gól na noze Petlička, ale za překonaným golmanem Weberem zaskočil domácí navrátilec do sestavy Nikl a na brankové čáře odkopem udržel naděje pro Dobříš. Pak se nadvakrát prezentoval opět domácí rychlík Maryška, ale stopeři Hochmeister s Burešem věnovali tomuto hráči obrovskou pozornost a tak jeho snaha o zakončení skončila jednou nepřesným pokusem a podruhé pouze rohovým kopem. Ostrá bránila velmi pozorně a do vyložené tutovky domácí Dobříš po změně stran prostě vůbec nepustila. Zřejmě definitivní rozhodnutí v zápase přinesla 70. minuta a pěkná křídelní akce hostí tentokráte po pravé straně. Míč zatáhl rychlonohý Kamlach, přenechal míč Koubovi a ten stříleným centrem našel hlavu osamoceného Vobořila, který zamířil přesně k tyči a upravil tak skóre opět na dvougólový rozdíl. Domácí už v závěru neměli dostatek sil na nějaký velký nápor a tak jedinou střelou na bránu Ostré byl pokus Václava Šraina, se kterým ovšem neměl Malina žádné výraznější problémy. Ostrá ještě po brejkové situaci přidala i čtvrtou branku utkání v podání střídajícího Jana Kamlacha a domácí už vyhlíželi konec tohoto klání. Závěrečný hvizd sudího Svobody přišel přesně v 90. minutě zápasu a korálek s číslem 8 se nasunul na šňůrku vítězných jarních zápasů.

Záznam ze zápasu sledujte na TVCOM.CZ ...

Nymburský Deník CZ / Vydáno: 3.5.2016 / 08:49 SEČ
Autor: Vladimír Malinovský