294. SK Posázavan Poříří n.S. - S.S.Ostrá, 1:1 / na PK 2:3, 25.5.2016

SK Posázavan Poříří n.S. vs S.S.Ostrá 1:1 poločas 0:1 na PK 2:3
OSTRÁ vítězí v sedmé serii pokutových kopů a jde na 1.místo SKP.
Branky: 69. Trpišovský - 40. Málek
Rozhodčí Cichra / Diváků: 110

Poříčí: Tlamicha - Vacek, Pohorský, Vosáhlo, Křivohlavý, Balata(86. Svoboda), Havlíček(46. Trpišovský), Páv, Jírů, Jíša, Peroutka

Ostrá: Malina - Kouba, Bureš, Hochmeister, Bejbl(87. Poběrežský) - Kamlach, Knobloch, Málek, Müller(75. Sirový) - Vobořil, Petlička(82. Herzán)

V dohrávaném utkání 25. kola naší přeborové soutěže čekala na Ostrou velká výzva v podobě opětovného dotažení či předskočení lídra tabulky z Hostouně. Jenže čekalo nás v tabulce čtvrté Poříčí, což je velmi těžký a nepříjemný soupeř, který prozatím v dosavadních zápasech odcházel pouze ve třech případech s nulovým bodovým ziskem. Poříčí je farmou třetiligového Benešova a tak středeční termín byl velmi vhodnou příležitostí k poslání těchto "posil" na rozehrání do přeboru.

Samotný zápas nezačal žádným taktickým "oťukáváním, při kterém soupeř mapuje taktické plány svého soka, ale naopak brzkou aktivitou domácích hráčů Poříčí. První desetiminutovka patřila právě hráčům s posázaví, kteří hned po pěti minutách hry dokázali vyprodukovat nebezpečnou střelu z hranice penaltového puntíku, ale Malina v brance Ostré dokázal střelu dobrým zákrokem zlikvidovat. O pět minut později byl Malina opět v akci, když tentokráte výborně "přečetl hru" a včasným vyběhnutím zamezil Jíšovi možnost zakončení. Na velmi malém hřišti, kterým domácí Poříčí disponuje, nebylo moc času ani prostoru k nějaké velké kombinační hře a tak se hra začala logicky více kouskovat a na obou stranách byla k vidění velká řada standardních situací. Vzhledem k rozměrům hřiště bylo i Vobořilovo dalekonosné autové vhazování dobrou příležitostí k ohrožení Tlamichovi branky a tak o osobní souboje v šestnátce domácích nebyla nouze, ale k žádnému přímému ohrožení to prozatím nevedlo. Ve 25. minutě prvního poločasu velmi pohotově pálil z poza vápna Osterský Knobloch, ale i jeho střela o kousek minula cíl. O deset minut později se po jedné z mnoha "standardek" dostali do hlavičkového zakončení i hráči Poříčí, ale Malina střelu letící mimo tři tyče bezpečně kontroloval. Vyloženou 100% tutovku si v prvním poločase vyrovnaného zápasu nevypracovalo ani jedno mužstvo, přesto ale gól padl. Pět minut před pauzou zahrával rohový kop hostující Knobloch a povedeným centrem našel nabíhajícího Málka, který zamířil hlavou přesně do černého - 0:1. V následujích minutách se do poločasové přestávky nepřihodilo nic závratného a tak se za jednobrankového vedení hráčů Ostré odcházelo do kabin.

K zisku tří bodů tedy stačila Ostré "jedna maličkost"... A to dokázat jako v dosavadních 7 mistrovských zápasech neinkasovat žádnou branku. Dokonce hned po dvou minutách hry druhého poločasu mohlo být ještě podstatně veseleji, ale vydařenou hlavičku Vobořila dokázal Tlamicha na brankové čáře lapit. Opět platilo pravidlo stoprocentní koncentrace všech defenzivních hráčů při trestných kopech, kterých i ve druhé půli bylo k vidění opravdu hodně. V 52. minutě zápasu měli domácí možnost zahrávání přímého volného kopu z hranice velkého vápna a následnou odraženou střelu od zdi napálil Martin Jíša velmi nebezpečně na branku Ostré, ale Malina byl připraven a jeho střelu vytlačil na rohový kop. Pokud byla obranná čtyřka Ostré ve svém klasickém postavení nebylo pro domácí Poříčí moc příležitostí jak do ní proniknout. Postupnou kombinací se nedostávali k přímému ohrožení brankáře Maliny a průnikové přihrávky za obranu často končily v zámezí nebo špatným načasováním finální fáze. Ostrá se snažila hrozit z brejků rychlím Petličkou, ale jeho osobě se zadácí Poříčí věnovali víc než pozorně a tak Petlička svůj gólový účet nedokázal navýšit. Hra v druhém poločase byla o velké bojovnosti obou mužstev a příležitostí ke skórování bylo pomálu. Obrany obou mužstev dominovali před útočnou snahou soupeřových hráčů. Přesto stačila jedna menší chybička v defenzivě Ostré a z ničeho nic bylo vyrovnáno, když propadnutý míč v šestnácte Ostré přistál u nohy na chvilku volného Trpišovského, který zakončil křižnou střelou přesně k tyči -1:1. Po vyrovnávacím gólů zbývalo do konce zápasu ještě dvacet minut a času tedy bylo dostatek. Obě dvě mužstva se snažila o ohrožení branky soupeře, došlo i k ošemetným situacím před oběma golmany, ale ke gólovému rozhodnutí to ani na jedné straně nevedlo a tak vyrovnané utkání skončilo po devadesáti minutách spravedlivou remízou 1:1. Takže rozdáno bylo po bodu a kdo "urve" ten bod navíc určily až pokutové kopy. V této disciplíně se vyznamenali na rozdíl od střelců oba dva golmani, když po pěti pokutových kopech na každé straně byl stav nerozhodný 2:2. Rozhodnutí přinesla až následující šestá série, ve které nejdříve Malina zlikvidoval pokus Peroutky a dvoubodový zisk poté stvrdil proměněnou penaltou Roman Herzán. V jedenáctém zápase jarní části soutěže tak Ostrá premiérově nebodovala za tři body, ale jednou větou je potřeba dodat, že i dva vydolované body jsou z této půdy hodně cenné.

Poříčí nad Sázavou - 13.5.2016
SK Posázavan Poříří n.S. vs S.S.Ostrá
Zápas 25.kolo se odehraje již v PÁTEK za umělého osvětlení.

TV.COM přenos byl naplánován na sobotu - 14.5.2016, tak uvidíme, zda zápas v pátek uvidíme ... :-) NEBYLO VYSÍLÁNO - termín zápasu - středa 25.5.2016
Pro nepřízeň počasí a nezpůsobilé hřiště, bylo utkání přeloženo na termín - středa 25.5.2016.