295. AFK Semice - S.S.Ostrá, 0:1, 29.5.2016

PŘÍMÝ KOP ROZHODL O VÝHŘE V DERBY UTKÁNÍ
AFK Semice vs S.S.Ostrá 0:1 poločas 0:0
Branka: 79. vlastní Jareš / Rozhodčí Nehasil / Diváků: 280

AFK Semice: Štrupl - Bříza, Duška(83. Kavka), Pavliš, Koštíř, Jareš, Neuhausel, Novotný, Souček(46. Holan)(71. Šimek), Švarc, Horejc

Sportovní Sdružení Ostrá: Malina - Kouba, Bureš, Hochmeister, Bejbl - Kamlach(60. Poběrežský)(87. Sirový), Knobloch(60. Málek), Moudrý, Müller(60. Nedorost) - Petlička(83. Herzán), Vobořil

Do sousedních Semic zajížděli fotbalisté Ostré ke svému dalšímu mistrovskému zápasu. Na nedělní okresní derby přeborové soutěže si našlo cestu bezmála tři sta natěšených diváků. Ostrá jako lídr soutěže přijela do Semic pro tři body, ikdyž si byla velmi dobře vědoma toho, že především bojovnost a nasazení domácího mužstva bude zajisté velkou překážkou.

Bylo odehráno pouhých dvacet vteřin tohoto klání, když se hostující záložník Ostré Lukáš Müller řítil v jasné šanci ze strany sám na brankáře Štrupla. Jenže jako vítěz z tohoto "gólového" souboje vyšel lépe golman Semic a následnou pohotovou Petličkovu dorážku vyhlavičkoval na brankové čáře zaskakující obránce Bříza. Tři minuty poté se opět rychlonohý Petlička dral do zakončení, ale stopku jeho zakončení vystavil ukázkovým skluzem obránce Duška. Hosté z Ostré nejen díky tětmo situacím vstoupili do zápasu velmi aktivně a hrálo se podle jejich not. Úvodní půlhodinka hry se odehrávala až na výjimky jen na polovině Semic, ale povedené střely Knoblocha ani ošemetné situace ve vápně domácích po standardních situací změnu skóre nepřinesly. Trenér Semic Jareš vsadil proti Ostré na urputnou defenzivní taktiku, při které bránilo hned devět borců na vlastní půli a v útoku číhal pouze nebezpečný hroťák Michal Koštíř. Právě tento muž měl také po půl hodině hry na svědomí vůbec první zakončení za domácí barvy, ale Malina jeho střelu bez problému kryl. O trochu více práce měl brankář Ostré se střelou semického Švarce, který se dostal po dlouhém nákopu za obranu hostí, ale jeho zakončení chyběla větší razance. Na druhé straně hřiště měl pět minut před poločasovou přestávkou obrovskou šanci Petlička, který ale volil místo střely přihrávku, na níž "nedosáhl" Vobořil a dobíhající Müller pálil z velkého úhlu pouze do boční sítě. Ostrá si sice vypracovala v první půli dostatek nebezpečných příležitostí, ale míč do sítě domácího Štrupla nedokázala dopravit a tak se do kabin odcházelo za bezbrankového stavu.

Do druhého poločasu nasadil domácí kormidelník Jareš do hry (zřejmě na popud nespokojených příznivců Semic - hlasy typu hrajte už něco...) druhého útočníka Holana a nutno dodat, že právě tento hráč vnesl Semicím na hřiště tolik potřebnou aktivitu. Svým počínáním strhl v zápětí i své spoluhráče a najednou začalo být velmi rušno před hostujícím golmanem Malinou. Po rychlém brejku Koštíře se snažil v 50. minutě zakončovat právě již zmiňovaný Holan, ale Kouba mu skluzem v posledním možném momentu střelu zablokoval. Tři minuty na to byl úplně stejný scénář při další akci domácích - únik Koštíře a nabíhajícímu Holanovi scházelo v nebezpečném zakončení jen pár centimetrů. Když pak do třetice tato dvojice Semických utočníků v krátké době zakombinovala, musel hru přerušit stoper Hochmeistera a následoval přímý volný kop z hranice šestnáctky, se kterým ale Koštíř naštěstí naložil velmi lajdácky. To Holan v další šanci pálil nebezpečně i "přes" obránce Bejbla a Malina musel velmi rychle na zem ke své tyčce, aby míč dokázal vytěsnit alespoň na rohový kop. Však také ihned v zápětí pěkně od plic svým spoluhráčům řádně a hlasitě vyčinil. Na obraz hry druhého poločasu zareagoval už v šedesáté minutě trenér Ostré Kafka neobvyklým trojím střídáním najednou a doufal v narušení onoho nebezpečného tlaku domácích. Posléze se opravdu hra alespoň co se týče držení míče úplně vyrovnala a zápas se začal pomalu schylovat k tomu, že kdo dá první gól, ten derby vyhraje. Což nakonec také platilo, jenže né tak úplně doslovně... Jedinou branku utkání totiž vstřelil zhruba čtvrthodinku před koncem Semický Štěpán Jareš, který ale míč tečoval za bezmocného vlastního brankáře Štrupla, po výborně kopnuté standardce Ostré 0:1. V závěrečné patnáctiminutovce hráči Semic vsadili vše na jednu kartu a doufali v závěrečné vyrovnání, přičemž ale hodně otevřeli své "zadní vrátka". Do vápna hostů tak následně letěl jeden dlouhým balón za druhým, ale obránci Ostré ve spolupráci s brankářem Malinou vše nebezpečné vyřešili a pak už následoval pouze závěrečný hvizd přesného sudího Nehasila. Ostrá si vítězstvím na půdě bobovných Semic upevnila vedení v tabulce krajského přeboru a příští týden jí čeké přímá konfrontace s druhým celkem tabulky Sokolem Hostouň.